Rolls-Royce pilně testuje nový Phantom i Cullinan – video

Autor: Pavel Srp - 3. 4. 2017


Příští léta budou u jedné z nejluxusnějších automobilek světa ve znamení nových modelů. Na trh se chystá nová generace vlajkové lodi Rolls-Royce Phantom, ale i SUV, které zatím známe pod jménem Cullinan. A oba se modely se stále pilně testují.

Přiložené video zamaskovaných prototypů bylo natočeno v severním Švédsku. Oba vozy dostanou zcela novou podvozkovou platformu, která by měla umožnit právě nejen zástavbu pohonu všech kol, ale měla by také snížit hmotnost. O pohon obou vozů by se měl starat motor V12, spekuluje se o tomtéž pohonném ústrojí, které pohání BMW M760Li. Samozřejmostí je automatická převodovka či zcela nový adaptivní vzduchový podvozek. Automobilka však žádné oficiální informace nezveřejnila.

Zajímavé je, že Rolls-Royce auto odmítá označovat jako SUV, automobilka ho označuje jako „high-bodied car“ nebo “high-sided vehicle“. Volně by se to dalo přeložit jako auto s vysokou karoserií.

K prvním zákazníkům se oba vozy dostanou v roce 2018, spekulace hovoří o tom, že první bude představen Cullinan, na Phantom nové generace by nicméně mělo dojít během několika dalších měsíců.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek