Rolls-Royce nabízí velmi zajímavou práci na čerstvém vzduchu. Platit za ni nebude, ale i tak je to parádní nabídka

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Rolls-Royce -  4. 5. 2021


Máte plné zuby sezení za počítačem nebo třeba v autě? Štve vás posledních několik měsíců, kdy pořádně nemůžeme vystrčit nos z domu? Chce to změnu a tu nabízí automobilka Rolls-Royce. V současné době otevřela hned pět nových „pracovních pozic“ přímo ve své domovině, tedy v Goodwoodu. Proč ty uvozovky? Jakkoliv je nabízená práce opravdu krásná, Rolls-Royce nemá v plánu za ni platit.

Práce se týká péče o rozsáhlé včelstvo, které automobilka v Goodwoodu chová. Zájemci o včelaření dostanou všechno potřebné vybavení, dostanou také podrobné školení a jejich jediným úkolem bude se o víkendech a ve volném čase starat o to, aby aristokratické včelstvo mělo pohodu a klid na opylování okolních luk a následnou tvorbu vpravdě jedinečného medu.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce nejsou jen exkluzivní auta, ale také jedinečný med. Úly včel se jmenují podle modelů

A nemyslete si, že jde o pár úlů s několika málo včelkami. Rolls-Royce se včelaření věnuje už několik let a za tu dobu dal vzniknout velkému včelstvu, které čítá na 300 000 včel. Podle zástupců automobilky by bylo úplně nejlepší, aby se péče o tyto medové královny vzal na starosti někdo přímo z automobilky, ale nebrání se ani novým kolegům.

Věděli jste, že…?

  • svůj vlastní med produkují i automobilky Porsche a Bentley?
  • vlastní včelstvo chystá i prodeje Mercedes-Benz na pražském Chodově?

Včelstva jsou v domovině automobilky od roku 2018 a od té doby se zástupci značky zasadili také o to, aby v okolí Goodwoodu a na některých pozemcích automobilky vznikly louky plné včelami oblíbených květin. Včelín, který je na střeše továrny, je největší ve Velké Británii, protože je rozmístěn na ploše asi tří hektarů. Louky pak zabírají plochu asi 17 hektarů.

Přečtěte si také:  7 automobilek plánuje vybudovat síť nabíjecích stanic pro elektromobily. Zakládají společný podnik

Med, který včely vyrobí, je určen zejména pro ty nejdůležitější zákazníky automobilky, jako taková malá pozornost. Další si pak budou moci koupit zaměstnanci. Přímo do prodeje pro veřejnost se nejspíš med nedostane, i když, kdo ví. Rolls-Royce má včel stále více a tak i produkce bude jistě o něco zajímavější. Tak třeba jednou dostaneme možnost posnídat lehce aristokratický med na úplně obyčejném rohlíku.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *