Už víte, že představení úplně prvního SUV aristokratické značky Rolls-Royce proběhne za pár dní. Už bylo načase, chce se nám říct. Vždyť Rolls-Royce svou horkou novinku vyvíjí a testuje už několik dlouhých let, přičemž posledních několik měsíců svým prototypům dává pořádně zabrat.

Vlastně se není čemu divit, vždyť neexistuje více očekávaného auta, na které se obrátí oči všech – novinářů, ale i veřejnosti – nejen po samotné premiéře, ale i několik dalších týdnů či měsíců poté.

O modelu Cullinan, jak se bude novinka jmenovat, toho moc známo není. Očekáváme, že ho bude pohánět V12 o objemu 6,75 litru s dvěma turbodmychadly, který by měl být naladěný asi na 600 koní výkonu a minimálně 900 Nm. Uvnitř půjde, ostatně, jak jsme u značky Rolls-Royce zvyklí, o absolutní dokonalost, luxus a pohodlí, a tak začínáme tušit, že boháči z Dubaje se o Cullinan budou prát. O tom, že Rolls-Royce právě na tento druh zákazníků cílí svědčí i přiložené video. To zachycuje jedny z posledních testů auta, které probíhaly v dubajské poušti.

Ze záběrů je jasné, že auto bude nejen luxusní a pohodlné, ale zjevně také velmi schopné a s trochou odvahy i zábavné. A to ukazuje hlavně na to, že jestli někdo, tak právě Rolls-Royce umí zareagovat na potřeby současného trhu a aktuální nabídku. Ostatně, podobnou cestou se vydalo Lamborghini s modelem Urus a také slaví úspěch.