Rolls-Royce již příští týden představí revoluční model. Po dlouhé době totiž vyrobí jiné auto než klasickou limuzínu, kupé a nebo kabriolet. Chystá se totiž představit nový model se zvýšenou karoserií: Cullinan.

Sama automobilka se bráno tomu, aby auto nazvala jako SUV, to je totiž zkratka slov Sport utility vehicle, v překladu sportovně užitkový vůz. A sportovní je to poslední, co by nový Rolls-Royce Cullinan měl být.

O autě toho mnoho zatím nevíme, snad jen kromě toho, že ho značka z Goodwoodu již více než tři roky pečlivě testuje ve všech možných podmínkách od úmorných veder až po třeskuté mrazy. Na autě nesmí být nic podceněno, musí to být to nejlepší auto se zvýšenou karoserií na světě. Velmi zajímavé na všech těch testech je ale fakt, že se při nich britská značka spojila s televizní stanicí National Geographic, která bude materiály z testování pravidelně vysílat. Na projektu, který byl pojemnován jako „Finální výzva“, se podílí také cestovatel a fotograf Cory Richards. Na videa z testování se lze podívat také přímo na webových stránkách automobilky Rolls-Royce

Technické údaje zatím neznáme, značka je na informace skoupá. Očekáváme, že se pod kapotou objeví tradiční vidlicový dvanáctiválec twin-turbo s objemem 6,75 litru, který se nachází v aktuální generace Rolls-Royce Phantom, tady však bude spojen s pohonem všech kol.

Nový model uvidíme už za týden, představí se on-line ve čtvrtek 10. května 2018 ráno. On-line stream bude možné sledovat zde.