Rolls-Royce Cullinan upravený od Mansory pózuje s originálním surfem Rolls-Royce s kousky zlata

Autor: Pavel Srp - Zdroj: autoevolution.com - Foto: Platinum Group - 28. 5. 2020


Vyrazit na pláž s Rolls-Royce už není takový nesmysl, jaký by to mohl být ještě před pár lety. Britská aristokratická automobilka má totiž v nabídce model s pohonem všech čtyř kol. A proč o tom píšeme? Protože americký úpravce Platinum Group ukázal fotky Cullinanu se surfovým prknem.

S Rolls-Royce Cullinan s pohonem všech čtyř kol je šance na zapadnutí na pláži mnohem menší, než kdybyste tam vyrazili třeba s limuzínou Ghost. Není to sice podle automobilky SUV, ale je to auto, které vám dovolí vydat se do mnohem náročnějšího terénu, než kam byste předtím s vozy Rolls-Royce vyrazili. A zákazníci to oceňují, protože jde o prodejní trhák.

A protože se lidé chtějí odlišovat, je tady i spousta úpravců, kteří už auto „vylepšili“. Mezi nimi samozřejmě nechybí MANSORY, který svou podobu Cullinanu představil už před mnoha měsíci. Opět jde o hodně extravagantní tuning, který však překvapivě v šedé barvě vypadá docela dobře, jakkoliv koncovky výfuků jsou poměrně zběsilé i tak. Nové jsou přední i zadní nárazníky, křídlo na víku kufru a další „drobnosti“. Vyměněna byla také původní kola. Do podběhů se nastěhovala o poznání větší, 24″ kola.

To zajímavé je ale právě surfové prkno, protože nejde o jen tak obyčejné prkno. Je to totiž to surfovací prkno, které před dvěma lety představila sama automobilka. Vyrobila ho britská společnost Woodpop a použila k tomu ty nejlepší možné materiály. Jako základ posloužil strom Pavlovnie původně pocházející z Číny, který je kombinován s dřevem z amerického ořechu, javoru klenu či břízy. Vše završily plátky pravého, 24karátového zlata. Prkno měří na délku 9 stop a 2 palce, tedy přibližně 280 cm a cena byla kolem 30 tisíc liber. 

Tohle není fotomontáž, tento Rolls-Royce Ghost má opravdu na střeše surf ze zlata

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *