Řízení ostrého Fordu je prý emotivnější než líbání nebo horská dráha

Autor: Anina Russová - 26. 1. 2018


Automobilky na nás chrlí jednu studii za druhou, přičemž některé z nich jsou běžného smrtelníka úplně o ničem, jiné ale celkem zaujmou. Mezi ty druhé se jednoznačně řadí zkoumání značky Ford, která na několika dobrovolnících zjistila, že řídit ostrý model Ford je pro testované osoby více vzrušující než některé jiné situace.

Účastníci výzkumu na sebe dostali velkou spoustu čidel, která snímala jejich tep, tlak a například také tělesnou teplotu při různých aktivitách. Zkoušeli jezdit po horské dráze, líbat se, sledovat Hru o trůny, sledovat zápas oblíbeného fotbalového týmu nebo vyzkoušeli hodinu salsy.

Stejní lidé ověnčení stejnými senzory pak byli posazeni do jednoho ze tří sportovních fordů – tedy modelů Mustang, Focus RS a Focus ST. Senzory na tělech testovaných jedinců byly napojeny na jakési bzučáky, které reagovali na míru emocí a jistého vzrušení každého z nich.

Výsledkem je, že při sledování Hry o trůny – a to je trošku smutné – se bzučák sice rozezněl, ale o několik procent méně než v případě řízení auta. Rozezněl se, ale znovu mnohem méně, i v případě sledování fotbalu. Zvláštní je, že v případě tance a líbání bylo absolutní ticho. :)

Inženýři značky Ford neměli touto studií v úmyslu jen vytvořit celkem zajímavý designový počin, který je vidět ve videu, ale chtějí touto cestou hlavně porozumět emocím a potřebám řidičů. Poté na ně totiž mohou lépe a pružněji reagovat. Tomu tak úplně nerozumíme, ale přiznáváme, že nás tato studie opravdu zaujala. :)

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru