Znáte místo, kterému se říká Brána do pekel, tedy Hell’s Gate? Najdete ho u města Moab v Utahu a fakticky jde o skálu, po které se jezdí. Zní to děsivě a přesně takové to je. O tomhle místě se říká, že je pro výrobce off-roadů a milovníky extrémní terénní jízdy to samé, jako pro výrobce sportovních aut a fanoušky rychlé jízdy Nürburgring.

Přečtěte si také:  Ford poslal model Bronco na legendární skálu Hell's Gate. Popředu ji ale nevyjel

Jízda po skále směrem vzhůru je nesmírně těžkou disciplínou, kterou zvládnou jen ta nejlepší auta a hlavně nejodvážnější řidiči. Standardně se na toto místo vydávají off-roady s pořádnými spalovacími motory, ale parta z youtube kanálu Paddle Pedal Pedals si řekla, že to také zkusí. Vzala si k tomu elektrický model Rivian R1T, který obula do speciálních pneumatik. Bez nich by to ostatně ani nešlo.

Jinak ale prý s autem nic nedělala. Bohužel není jasné, s jakou verzí auta se na skálu vydali. Rivian R1T může disponovat výkonem od 407 koní do 763 koní, v tom nejlepším případě k tomu nabídne točivý moment 1118 Nm! A tipujeme, že to byla právě tato nejvýkonnější verze, která zdolala jednu z nejnáročnějších terénních tratí na světě.

Přečtěte si také:  Řidič vyrazil do soutěsky Hell's Gate. Na vrchol nedojel, naopak nekontrolovatelně sjel dolů a naboural do jiného auta

Je zajímavé, sledovat, jak si elektrický pick-up postupně prošlapává cestu směrem vzhůru. Občas má jedno kolo ve vzduchu,  občas mu to trošku sklouzne, ale řidič má nervy ze železa a nahoru nakonec vyjede bez většího zaváhání. Takže, až vám zase někdo bude říkat, že elektromobily jsou dobré leda do města na nákupy, nevěřte mu. Zjevně toho některé zvládnou mnohem více.

Přidat komentář