Hell’s Gate je místo v americkém Utahu, které je vyhledávanou atrakcí jak pro automobilky, tak pro různé hazardéry a šílence. Důvod je prostý. Jde o prudkou skálu, která se ale s některými vozy dá vyjet. A to je to, co zde několikrát zkoušel, nutno říct, že úspěšně, třeba Jeep, ale zvládla to i Kia. 🙂 Ovšem tentokrát se skálu rozhodl zdolat Ford, ovšem tak trochu jinak než bývá standardně zvykem.

Většinou se totiž skála vyjíždí popředu, tedy tak, kdy řidič sleduje vrchol, za kterým postupně a po centimetrech jede. Nicméně u Fordu se rozhodli, že to musí jít i jinak. Vždyť vyjíždět prudký skalnatý masiv popředu je nuda. Proto se na něj pustili na zpátečku. Ne, nezbláznili jsme se. Testovací jezdec Loren Healy s Fordem Bronco ten brutální výstup opravdu odcouval.

Přečtěte si také:  Řidič vyrazil do soutěsky Hell's Gate. Na vrchol nedojel, naopak nekontrolovatelně sjel dolů a naboural do jiného auta

Z videa je patrné, že to vůbec nebyl lehký úkol. Hodně pomohly i kamery auta umístěné vzadu, i tak se ale řidič několikrát o tom, kam jede, přesvědčil raději na vlastní oči. Párkrát musel sjet o něco níž, aby našel ideální stopu. Nakonec ale, navíc bez většího zaváhání, tu šílenou stezku pro kamzíky opravdu vycouval až nahoru.

A k čemu to všechno? Jednoduše k tomu, aby Ford ukázal, jak schopné je tohle auto. A jak vidno, opravdu je a hodně. Jen škoda, že se do Evropy a tedy i do Česka nejspíš nepodívá. Zde by šlo o novinku, ale v Americe je Bronco obrovský pojem a legenda a zajímavostí je, že se do prodeje dostane i s manuálem. Ten bude k dispozici se čtyřválcem 2.3 EcoBoost o výkonu 270 koní. Druhou pohonnou jednotkou bude šestiválec 2.7 EcoBoost s 310 koňmi.

Přečtěte si také:  Ford Focus má po modernizaci. ST zůstalo, nafťák nikoliv

Už v tuto chvíli má Ford nové vozy měly k prodejcům přiváží. Nicméně i tato americká automobilka má problém s chybějícími čipy a proto Ford oznámil, že koncem května na několik dnů pozastaví výrobu tohoto modelu. Dodávky k dealerům a tedy následně i zákazníkům se pak jistě výrazně zpozdí.

Přidat komentář