lexus-gx470-hells-gate-off-road-video

Jízda v terénu je příjemně uklidňující. Někdy to je prostě tak, že jedete za nosem a zdoláváte překážky. Každá zdolaná překážka vyvolává příjemně hřejivý pocit, ale někdy se to nepovede. A nemusí za tím nutně stát chyba řidiče, ale třeba technická závada – jako v tomto případě.

Příspěvek na instagramu ukazuje legendární místo, které se jmenuje Hell’s Gate. Je to velmi oblíbená soutěska, terénní skalní výjezd v Utahu. Na internetu najdete spoustu fotek a videí, kterak tam off-roadisti dovádějí. Takřka sériové auto tam poslala před rokem i Kia a se Sorentem (jen s terénními pneumatikami) to vyjela.

Sériová Kia Sorento si vyšlápla na skálu. A uspěla!

To ale nemůže říci řidič Lexusu GX 470, který je vlastně zjednodušeně přeznačkovanou Toyotou Land Cruiser. Jeho řidič se vydal „ďáblovu bránu“ zdolat, šlo mu to docela dobře a bezpečně stoupal. Jenže pak zničehonic jeho auto začalo couvat z kopce dolů. Zdá se, že řidič nezazmatkoval a auto udržel v přímém směru. Zastavil se až dole o jiné auto, které čekalo, až bude moci jet také nahoru.

Podle informací pod příspěvkem na instagramu nešlo o řidičovu chybu, ale o technickou závadu, kdy auto ztratilo výkon a přestal fungovat posilovač brzd i řízení. V takovém případě nešlo dělat prakticky nic, než se snažit auto udržet na kolech.

Jakkoliv celá situace vypadá opravdu hrozivě a ani poškození obou aut nejsou kosmetická, při této nehodě se nikomu nic nestalo. Zůstalo jen u plechů.