kia-rio-autoskola- (2)

Uplynulé týdny byly hodně náročné především pro řidiče. Mezi okresy bylo možné přejíždět jen v odůvodněných případech, což mimo jiné znamenalo, že jsme se nemohli vydat do oblíbeného autoservisu, který byl mimo náš „domácí“ okres.

A právě autoservisy měly také zakázáno pouštět zákazníky do svých prostor, vše muselo být řešeno venku. K tomu všemu museli žadatelé o řidičák čekat dlouhé týdny na to, až budou připuštěni k závěrečným zkouškám. Zatímco jízdy byly povoleny, závěrečné testy nikoliv. To se ale konečně změnilo.

Do autoservisu kam je libo

V prvé řadě je dobrou zprávou, že je možné jet do autoservisu v jakémkoliv okrese po republice. K takové cestě nově není potřeba žádné speciální potvrzení a přímo v servisu už není nutné čekat venku. Všechny autoservisy ale upozorňují, že je potřeba dále dodržovat hygienická pravidla, tedy nosit alespoň respirátor třídy FFP2 a dodržovat dvoumetrové rozestupy.

Přečtěte si také:  Zmatky a zase jen zmatky. Vláda v pátek uzavřela servisy. V sobotu je zase pootevřela, ale jen na výdejní okénka

V autoservisech platí povinnost testování zaměstnanců, takže není třeba se bát, že se v rámci jeho návštěvy potkáte s nakaženým. Jen vzhledem k počasí radíme s přezutím ještě počkat. Meteorologové slibují i v nížinách sněhovou nadílku.

Zkoušky v autoškole

Od pondělí 12. 4. uvolnilo Ministerstvo zdravotnictví společně s resortem dopravy také závěrečné zkoušky v autoškolách. I u nich je ovšem potřeba dodržovat jasně daná pravidla. Ve zkušebních místnostech bude moci být maximálně 10 lidí a všichni účastníci musí mít nasazený respirátor třídy FFP2 či vyšší. Respirátory musejí mít i všichni přítomní při jízdě ve vozidle v rámci závěrečné praktické zkoušky. Na zkoušku pak není nutné mít s sebou negativní test na koronavirus.

Přidat komentář