Řidička za jízdy mávala, aby odehnala včelu. Nárazem přerazila sloup elektrického vedení

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Policie ČR - 10. 5. 2022 0

Většina odborníků na bezpečnost tvrdí, že řidiči by si měli na silnicích dávat obzvlášť velký pozor hlavně v zimě, kdy je sníh, ale také během jarních dešťů. Policisté by k tomu jistě přidali i letní problémy s hmyzem. Především ti z Libereckého kraje, kteří řešili poměrně vážnou nehodu s vysokou škodou, kterou zapříčinila včela.

K nehodě vyjížděli v sobotu 7. května krátce před čtvrtou hodinou odpolední. Stala se na silnici druhé třídy v katastru obce Maršovice. Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že řidička se svým Fordem S-Max jela ve směru od Maršovic do Pěnčína, když ji ale znenadání do auta staženým oknem vlétla včela.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce nejsou jen exkluzivní auta, ale také jedinečný med. Úly včel se jmenují podle modelů

Tu se snažila máváním vyhnat ven, jenomže se v tu chvíli přestala věnovat řízení. Vyjela vpravo mimo silnici, kde narazila do sloupu elektrického vedení, který přerazila. Policisté na místě vyloučili, že by jela opilá a nikomu se nic nestalo. Nicméně předběžná výše škody byla na místě odhadnuta na asi 70 000 Kč. Vše bylo s řidičkou vyřešeno na místě pokutou.

Je jasné, že zběsilé mávání za volantem není tou úplně správnou cestou. Co ale s tím? Osobně řidičku svým způsobem chápu. Ale i ti, kteří mají z hmyzu, především toho s žihadly strach, by na mávání měli zapomenout. Ideální je v klidu zastavit, ideálně bezpečně mimo silnici. Tedy na parkovišti nebo třeba čerpací stanici. Pokud to nejde, je možné zastavit se zapnutými varovnými blinkry třeba v odstavném pruhu. Nikdy ne přímo v provozu, nikdy hmyz nevyhánějte za jízdy a vždy, pokud je to možné, hlavně zachovejte klid.