Řidiči v Plzni ignorovali městské policisty jedoucí pod majáky. Několikrát jim vjeli do cesty

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Městská policie Plzeň -  11. 11. 2023


Snad všechny složky IZS pravidelně řidiče prosí o to, aby při setkání s vozidlem jedoucím pod majáky dávali velký pozor, ale hlavně, aby mu umožnili plynulý průjezd. Zdá se ale, že řidiči v Plzni tyto prosby vůbec neberou v potaz.

Potvrzuje to video, které natočila a následně sdílela tamní městská policie. Ta se zapnutými majáky jela k případu a cestou musela projet několik křižovatek. Jenomže na řadě z nich řidiči policejní vůz pod majáky úplně ignorovali. Jen na jedné křižovatce strážníků nedalo přednost hned osm řidičů.

Pojďme si tedy zopakovat, jak by to správně mělo vypadat, když řidič potká vozidlo s modrými majáky. V prvé řadě je nutné pamatovat na to, že je potřeba takové posádce umožnit hladký průjezd. A je jedno jestli křižovatkou, nebo jen jízdním pruhem. Pokud tedy například za sebou uvidíte auto jedoucí se zapnutými majáky, zapněte pravý blinkr a jak nejrychleji je to možné, uhněte doprava. Blinkr nechte puštěný, dáte tím posádce vědět, že o nich víte. Pokud se dostanete do situace, jaká je zachycena na video, tedy že máte na semaforu zelenou, ale ze směru, kde je červená se blíží auto IZS, do křižovatky nevjíždějte!

Nikdy před vozidlem s majáky nešlapejte prudce na brzdu, nekličkujte a ani se mu nesnažte ujet. Je sice správné chvilkově přidat a tím se rychleji dostat na místo, kde můžete uhnout, ale zběsilé ujíždění před sanitkou nebo hasiči opravdu není možné. Pokud se vám pak stane, že se auto s majáky za vámi objeví ve chvíli, kdy stojíte na červenou, nebojte se semafor projet. V takovém případě vám pokuta opravdu nepřijde, jen je potřeba dbát zvýšené opatrnosti, jet raději pomaleji a dobře sledovat okolní dění.

A připomínáme, že přednost vozidlům IZS jedoucím se zapnutými majáky musí dát i chodci. I když mají zelenou, nesmí před takovým vozidlem vstoupit na přechod.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *