Řidič záměrně ignoroval dopravní značení a vjel do uzavřeného Lochkovského tunelu. Ohrozil údržbáře

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Jan Rýdl/Twitter - 19. 11. 2020


Během uplynulého víkendu probíhala v Lochkovském tunelu na pražském okruhu pravidelná údržba, která mimo jiné zahrnuje očistu jízdních pruhů. Aby byla tato údržba pro pracovníky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) co nejbezpečnější, byl Lochkovský tunel zcela uzavřen. Přesto do něj jeden řidič vjel a ohrozil tak nejen sebe, ale i pracovníky ŘSD. K vážné nehodě totiž chybělo jen opravdu málo.  

Jan Rýdl, tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic zveřejnil video, na němž je zachycena nebezpečná jízda zatím neznámého řidiče, na svém twitterovém účtu. Kromě toho také dodal, že uzavírka tunelu byla nejen včas hlášena, ale hlavně řádně označena. Na okruhu na světelných cedulích byla o uzavírce informace, přímo před vjezdem do tunelu bylo několik světelných šipek a ukazatelů.

Ani to však řidiče nezastavilo. A nejde o žádný omyl nebo jen přehlédnutí dopravního značení. Podle Jana Rýdla si řidič s tím, aby projel všechno to značení, musel dát celkem práci. I když se dostal do tunelu, všude na něj svítily zákazy vjezdu. Přesto jel dál. V jedné ze zatáček se pak v levém jízdním pruhu potkal s vozidlem údržby. K nehodě byl jen krok, ale naštěstí řidič na poslední chvíli zvládl uhnout. Následně z tunelu odjel.

ŘSD předá záznam jeho počínání policii, která si s dotyčným jistě bude chtít promluvit. Zajímavé bude sledovat, jak právě policie jeho počínání klasifikuje. Je otázkou, jestli bude řešit ohrožení pracovníků údržby nebo jen jako průjezd zákazem vjezdu.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru