Dopravní nehody jsou bohužel nedílnou součástí řidičského života. Některé jsou malé, skončí jen pomačkanými plechy. Jiné bohužel vážnější, nezřídka zakončené smrtí některého z účastníků. Pak jsou ale nehody, které popírají fyzikální zákony a které na první pohled říkají, že to posádka havarovaného auta přece nemohla přežít. Přesto se ale stává, že i při vpravdě brutálních nárazech má řidič či jeho spolujezdci neskutečné štěstí a z vraku odejdou po svých.

A to je případ nedávné nehody z Polska, nicméně i když má šťastný konec, upozorňujeme, že záběry na náraz mohou slabší povahy minimálně rozrušit.

Přečtěte si také:  Po nehodě vylezl z vraku 19letý řidič po svých. Nadýchal téměř 1 ‰ alkoholu

Nehoda se stala koncem února u jedné z polských mýtných bran u města Toruň. Na záběrech je patrné, že se k mýtnici blíží několik aut, včetně černé kii. Její řidič ale najednou ve vysoké rychlosti vybočí ze svého jízdního směru, objede před ním jedoucí auto a v plné rychlosti čelně nabourá do sloupu mýtné brány.

Náraz je tak silný, že kia v sekundě přijde o celou přední část. Vlastně to vypadá trochu jako crash test, auto se dokonce na chvíli postaví na pravý bok. Ta rána musela být nesmírně silná, přičemž celý náraz pohltilo jen auto. Jakkoliv je to neuvěřitelné, dle diskuze pod videem na YouTube řidič nejen, že přežil, ale dokonce byl schopen se z trosek dostat sám a utéct do blízkých lesů. O několik hodin později byl ovšem policií nalezen a měl by být v nemocnici. Jak takovou ránu přežil, navíc skoro nezraněn, asi zůstane záhadou.