Řidič v dodávce do zastavení vybrzdil naložený kamion. Policie hledá svědky

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 20. 7. 2023


Řidiči by za volant nikdy neměli pouštět své ego. A v tomto případě udělal minimálně jeden z nich přesně tuto velkou chybu. Policie má záznam celého incidentu, ale i tak prosí případné svědky o pomoc.

K incidentu došlo v pondělí 3. července po sedmé ráno na Brněnské ulici u Chodova směrem na Brno. Ze záznamu z kamery umístěné za čelním oknem nákladního auta je patrné jen to, že řidič dodávky Mercedes-Benz zařadil před kamion a začal brzdit. Celou soupravu, která měla devět tun nakonec donutil zcela zastavit.

„Donutil řidiče kamionu okamžitě zastavit z rychlosti cca 80 km/h v průběžném pruhu na silnici, kde je maximální povolená rychlost 110 km/h. Tím došlo k zásadnímu ohrožení bezpečnosti a plynulosti provozu na komunikaci, kde je velmi frekventovaný provoz,“ popsal pražský policejní tiskový mluvčí Jan Daněk.

Policisté už ví, kdo byl řidičem dodávky, ale i tak by k případu rádi získali více informací. Ideálně třeba záznamy z palubních kamer. Pokud byste k případu měli co říct, můžete se ozvat na linku 158. „Případ je prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, kdy pachateli v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt ve vězení,“ popsal Jan Daněk.

Štítky: , , , , ,

1 názor na “Řidič v dodávce do zastavení vybrzdil naložený kamion. Policie hledá svědky”

  1. Josef Svoboda

    Dobrý den silniční piráti jsou ze jména řidiči osobních automobilů dnes jsem za žil téměř podobné musím si koupit také kameru i když jsem tak pana doty čneho chytil na benzínové pumpě podle registrační značky za choval jsem klid i když se říká že jsme mi kamionaci prasata není tomu tak pravydla o silničním provozu byse mnela týkat i pro menší osobní automobily kdyš mně pan do tyčny vybržoval malém domě narazia mladá žena s dětmi je-li jsme cca 70. Km hodině děkuji

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru