K naprosto nepochopitelné, nebezpečné a vyhrocené situaci mezi cyklistou a řidičem nákladního auta došlo v pátek 16. července v Ostravě. Na tamní velké a vytížené křižovatce ulic Rudná a Vratimovská se onen cyklista cítil být ohrožen řidičem náklaďáku a tak před ním, uprostřed silnice, prostě zastavil.

Vše začalo ve chvíli, kdy se oba účastníci provozu rozjížděli ze semaforů. Cyklista jel kousek před náklaďákem, ale jeho řidič se rozhodl, že jej objede. To se ale cyklistovi vůbec nelíbilo. Na záběrech z městské kamery, které na svém facebooku zveřejnila ostravská městská policie, je patrné, že po pár metrech jízdy začne řidič kličkovat, otáčet se a zpomalovat. Nakonec zastaví úplně a to přímo před nákladním autem.

Jeho řidiči se naštěstí podařilo včas zabrzdit, ale další náklaďák jedoucí za ním už by to nestihl a tak jej musel částečně objet a také raději zastavil. Dle komentářů na facebooku cyklista na řidiče začal okamžitě křičet, ať vystoupí z auta, což dotyčný také udělal. Oba si vše začali poměrně emotivně vyříkávat, přičemž cyklista nakonec zavolal městskou policii.

Přečtěte si také:  Cyklisté musí jezdit za sebou, nikoliv vedle sebe. Jaké jsou ještě jejich povinnosti na silnici?

Asi mu nedošlo, že krom toho, že ohrozil sebe a několik dalších lidí, bude mít nakonec problém se zákonem i on. Městská policie celou věc postoupila správnímu úřadu, který bude řešit, jestli byl cyklista vůbec kdy ohrožen jízdou nákladního auta. Zároveň také bude řešit míru zavinění cyklisty, který bez trestu jistě neodejde.

Přidat komentář