lamborghini-huracan-performante-spyder-na-sjezdovce-video

Řidič si s Lamborghini Huracan Performante užívá na sjezdovce

Autor: Pavel Srp - 28. 12. 2018


I na sjezdovkách se pohybují dopravní prostředky, ale čekali byste tam asi spíše rolbu než sportovní auto… I přesto se v přiložených videích můžeme podívat na to, jak po sjezdovce dovádí Lamborghini.

A není to jen tak obyčejné lambo, je to totiž Lamborghini Huracan Performante Spyder. Jeho obvyklým teritoriem je sice spíše hladký asfalt než sjezdovka, ale i tak si tady s ním jeho řidič docela užívá. Aby také ne, když auto pohání atmosféricky plněný 5,2litrový vidlicový desetiválec s výkonem 470 kW/640 koní a s točivým momentem 600 Nm. Navíc má pohon všech kol, což je na kluzkém povrchu velmi důležité. A ten zvuk…

https://www.instagram.com/p/Brvx6XrFsmo/

Ve druhém videu mu asistuje auto, které se do takového prostředí hodí lépe. Do kopce za ním totiž vyráží nové SUV značky Lamborghini Urus. O jeho pohon se stará úplně jiný motor. Je menší a navíc přeplňovaný. Ale ani tento čtyřlitrový vidlicový osmiválec s dvěma turbodmychadly není obyčejný. Ba právě naopak. Může se pochlubit výkonem 650 koní, ale hlavně točivým momentem 850 Nm, díky čemuž je i tak velké auto zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy a jet až 305 km/h.

https://www.instagram.com/p/Brs-MRZlZL_/

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru