Nehoda

Řidič předjížděl v mlze, se svým autem zůstal zaklíněný mezi dvěma kamiony. Neměl řidičák ani technickou

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 31. 8. 2023


Jízda v mlze by měla mít svá pravidla. Samozřejmostí je správné použití mlhovek a zvýšená míra obezřetnosti. To druhé ale nezvládl řidič Jeepu Grand Cherokee, který se v husté mlze rozhodl předjíždět nákladní auto. Nečekal asi ale, že se proti němu objeví další, které navíc nemělo kam uhnout.

Je velké štěstí, že se vše obešlo bez vážných následků. K nehodě došlo v olomouckém kraji, konkrétně v katastru obce Kyžlířov. 42letý řidič Jeepu začal předjíždět nejen ve chvíli, kdy se kolem rozprostírala hustá mlha, ale také ve chvíli, kdy nemohl mít před sebe dostatečný rozhled.

„V době jeho nedomyšleného a nebezpečného manévru jel v opačném směru řidič s nákladním vozidlem s návěsem, který ve snaze odvrátit nebezpečí strhl volant k pravému okraji silnice. Stejně zareagoval i řidič náklaďáku jedoucí stejným směrem. Jeep tak zůstal zaklíněný mezi nimi,“ popsala krajská policejní tisková mluvčí Miluše Zajícová.

Zatímco dechové zkoušky dopadly u všech účastníků dobře, řidič Jeepu měl policii kromě svého nepochopitelného manévru rozhodně co vysvětlovat. Ukázalo se totiž, že má od roku 2020 propadlý řidičák a auto má od ledna propadlou technickou. Celková škoda na všech autech byla policií odhadnuta na asi 150 000 Kč.

„Řidiči pozor! S příchodem podzimního počasí je zapotřebí přizpůsobit jízdu aktuálním klimatickým podmínkám! Vždy proto dbejte na svoji bezpečnost a berte ohledy i na životy a zdraví ostatních účastníků silničního provozu. Zbytečně neriskujte, v takovýchto případech neplatí rčení, že risk je zisk,“ dodala Miluše Zajícová.

 

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru