Každoroční nešvar řidičů náklaďáků se s příchodem mrazivých dnů projevil i letos. Řidič nákladního auta si neočistil návěs od ledu. Ten pak spadl na kolemjedoucí osobní auto, které poškodil. Po řidiči nákladního auta pátrá policie a prosí svědky o pomoc.

K nehodě, která se naštěstí obešla bez zranění, došlo už 29. prosince a to na silnici I. třídy číslo 35 u obce Hořice. Řidič Renaultu Mégane Scénic jel ve směru na Hradec Králové, když na něj z kolemjedoucího náklaďáku spadl kus ledu. Z těch záběrů to vypadá, jako malý kousek, který na první pohled nemohl autu vůbec nic udělat. Jenomže kamera zkresluje a dle fotografií od policie je patrné, že ledová sprcha poškodila nárazník auta a možná i chladič umístěný hned za ním. Ostatně, policie odhaduje, že škoda je minimálně 35 000 Kč.

Přečtěte si také:  Nezodpovědný řidič kamionu neuklidil led z návěsu. Ten pak sešrotoval osobní auto

Policie ale zatím nezjistila, kdo byl řidičem náklaďáku. Ze záznamu není poznat ani registrační značka. Proto prosí případné svědky nebo ty, kteří třeba na zmíněné silnici auto potkali a také mají kameru v autě, aby se policii přihlásili a pomohli tak řidiče i auto odhalit. Jakékoliv informace k této nehodě mohou svědci hlásit buď na lince 158 na telefonní číslo 974 533 250.

Porušení předpisů

Všichni řidiči, ty nákladních aut nevyjímaje, jsou ze zákona povinni si auto před cestou očistit od sněhu a ledu. Policejní tiskový mluvčí Aleš Brendl k tomu řekl: „V praxi to znamená, že si před vyjetím očistíme všechna skla na vozidle i ta zadní a zpětná zrcátka, střechu vozu, návěs či vlek a v úvahu připadá i čepice sněhu na kapotě.  Pokud řidič vozidlo řádně neočistí, vystavuje se tak blokové pokutě až 2000 Kč a sankci do 2500 Kč ve správním řízení. Okolní státy rovněž pamatují na to, že řidič musí z vozidla dobře vidět, a za jízdu s neočištěným autem mají stanoveny poměrně přísné sankce.“