Často vás informuje o řidičích, kteří se přestali ovládat, a na silnici předvedli hotová zvěrstva. Většinou je trest nemine, ale než se tak stane, stihnou ohrozit všechny kolem sebe. A někdy to skončí nehodou, kdy kromě pokuty a možná i ztráty řidičáku takový výtečník může čelit ještě trestnímu stíhání. Nejvíce nás ale zaráží situace, kdy se absolutně nepřijatelného chování dopustí ten, který je označován za profesionálního řidiče, tedy řidič kamionu.

Už samo to označení přeci tvrdí, že ten, kdo sedí za volantem, je nejen držitelem řidičského oprávnění, ale je také dostatečně způsobilý na to, aby zvládal i nečekané a někdy i vypjaté dopravní situace. Přesto se ale za volanty nákladních aut, tedy místa, kde by měl sedět opravdový profesionál, často setkáváme s absolutním nevychováním, agresivitou a s nulovým smyslem pro dodržování dopravních předpisů. Ale kdo jiný než profesionál, by měl předpisy dodržovat a jít ostatním příkladem?

Takhle se chová profesionální řidič kamionu. Chtěl schválně bourat a pak se i prát

Jak ale ukazoval příklad dvou českých řidičů kamionů, kteří chtěli fyzicky napadnout jiného šoféra, případ si můžete připomenout výše, nebo o jiného řidiče kamionu, jehož neskutečný prohřešek si můžete prohlédnout v úvodním videu, není tomu tak vždy.

Případ z úvodního videa se stal před nedávnem ve Velké Británii. Ze samotného videa je patrné, že řidič sjel z dálnice špatným výjezdem. Jde o situaci, která se prostě stává, ale nikdy by neměla skončit tak šíleným manévrem, který následně řidiči předvedl.

Na tom sjezdu se totiž otočil, najel do protisměru, kde si počkal, až ta tolik nebezpečná situace bude „méně nebezpečná“, a vrátil se zpět na dálnici. Nesmyslně u toho ohrozil desítky řidičů jedoucích po dálnici, dalších několik řidičů, kteří z ní sjížděli, a samozřejmě i sebe.

Policii se nicméně podařilo toho výtečníka najít. Skončil nejprve před soudem, který mu na 15 měsíců vzal řidičák a na dalších 6 měsíců jej poslal za mříže. Trest vězení si řidič od 21. února už odpykává.