Policisté na Vysočině měli velmi náročný pátek. Nejspíš vlivem toho, že se vrátilo zimní počasí, řidiči bourali jako o život. Jedna z dopravních nehod však dopadla, a to doslova, i na strážce zákona, z jejichž služební Škody Octavia zbyl jen šrot. Naštěstí vážně vyhlížející nehoda neskončila tragicky, ale jen s pár zraněními.

K nehodě, kterou policisté stále vyšetřují, došlo v pátek na silnici I/23 ve směru od Náměště nad Oslavou směrem na Kralice nad Oslavou. Řidič nákladního auta tam ze zatím neznámého důvodu najel na krajnici. Rychle si to uvědomil, a když se chtěl vrátit do svého jízdního pruhu, dostal smyk a narazil do protijedoucího policejního auta. To odhodil na blízká svodidla a sám s náklaďákem skončil převrácený v příkopu.

Jak moc velká rána to byla, dokazuje stav policejního auta, ze kterého zbyly jen trosky, Uvnitř jeli dva policisté, oba skončili se zraněními v nemocnici. Tamtéž byl převezen také řidič náklaďáku. Ani jeden z účastníků nebyl pod vlivem alkoholu.

Přečtěte si také:  Díky bleskovému vyhýbacímu manévru zabránil policista nehodě. Pro řidiče náklaďáku si pak dojel

Policisté upozorňují, že jaro a teplé počasí je ještě daleko, v posledních hodinách na většině území padá sníh a teploty klesají pod nulu. Silnice tedy mohou, hlavně ráno a večer, klouzat.