Následující příběh z Vyškovska by mohl začít otřenou větou „Za mlhou hustou, že by se dala krájet“. Jenomže by nepokračovala Rákosníčkem, ale troubou za volantem, který přejel dvě plné čáry a málem naboural do policejního auta. A to vše za husté mlhy, kdy oba řidiči měli na reakci opravdu jen setiny sekundy, přičemž řidič malého náklaďáku prakticky ani nereagoval.

Přečtěte si také:  Odhalili jsme tajemství mlhovek, o kterém mnoho řidičů neví. Jdou i vypnout

Po pár metrech se policista otočil a rozhodl se, že si to s řidičem vyříká. Ten se ale začal vymlouvat, jenomže asi nečekal, že se do jeho vytáček vloží další řidič, který jeho jízdu viděl a usvědčil ho ze lži. Více vysvětluje krajský tiskový policejní mluvčí Petr Vala: „Údajně jej do protisměru mělo vytlačit neznámé vozidlo, to však vyloučil šofér bílé dodávky jedoucí za ním. Ten uvedl, že nákladní automobil z ničeho nic přejel dvě plné čáry a málem do policistů narazil. Nebezpečný manévr tak byl postoupen do správního řízení, kde pak řidiči za přestupek hrozí vysoká sankce.“

Policisté důrazně varují, že jízda za snížené viditelnosti, především takto husté mlhy, je nesmírně riziková a řidiči musí být opatrnější než kdy jindy. „Všichni by si tak měli pamatovat, že mohou jet jen takovou rychlostí, na kterou jsou schopni bezpečně vozidlo zastavit. Dále nesmíme zapomenout, že pravděpodobnost usmrcení za mlhy je téměř dvojnásobná oproti běžné nehodě,“ dodává Petr Vala.