Všichni víme, že se za volantem máme plně věnovat řízení. Víme také, že nesmíme telefonovat či jinak manipulovat s mobilem, který odvádí pozornost, což může vést k dopravním nehodám. Pozornost od provozu ale může odvést také obyčejné kýchnutí nebo zakašlání. A i tak běžná věc může způsobit velmi vážnou dopravní nehodu.

Potvrdit by to mohl starší řidič z Prostějovska, který se během jízdy rozkašlal, čímž ztratil kontrolu nad autem a havaroval. Naboural do dvou zaparkovaných aut a je velké štěstí, že se nikomu nic nestalo. Ani sám kašlající řidič nebyl zraněn.

Přečtěte si také:  Tohle je asi nejbizarnější nehoda, jaká se vůbec může stát. Navíc se stala přímo před autoservisem

Škoda po jeho nehodě je ale opravdu vysoká. Jedno z nabouraných aut bylo totiž odhozeno na blízko stojící dům a i kvůli tomu policisté škodu odhadli na 250 000 Kč. Tu zaplatí pojišťovna řidiče. Ten na místě zaplatil policistům pokutu za způsobenou nehodu, čímž byla ze strany policie uzavřena.

Nehoda vlivem kašle není první, která se v Česku stala. Řadu řidičů už hodně potrápilo i kýchnutí. V případě nehody 54letého řidiče dokonce série tří kýchnutí, po kterých ztratil kontrolu nad autem a naboural do vstupní brány blízkého rodinného domu. K této nehodě došlo v prosinci 2020 a pojišťovnu vyšla asi na 150 000 Kč.

Přečtěte si také:  Velká obměna policejního vozového parku pokračuje. V policejních barvách budeme poprvé potkávat Škody Scala ve speciální úpravě

Kýchnutí mohlo také za nehodu z roku 2015, kdy řidič náklaďáku naboural v dálničním tunelu Valík do svodidel. Tunel tehdy musel být několik hodin zcela uzavřen.  

Přidat komentář