Nehody, při kterých jsou hlavními účastníky zároveň řidiči osobních a nákladních aut, patří mezi ty nejzávažnější, které se mohou stát. Jde o ten nepoměr sil, kdy nákladní auto, navíc třeba naložené, snadno udělá z toho osobního šrot.

Důkazem, že souboj kamionu a auta je vždy velmi vážný je třeba nehoda, při které jen před pár dny nepozorný řidič Škody Octavia vjel přímo před rozjetý kamion, který z jeho auta udělal dvě malá.

Senior z Liberce nedal na Slovensku přednost rozjetému kamionu. Ten jeho Octavii rozpůlil

Obdobně vážná nehoda se stala také před pár dny v americké Georgii. Natáčena je z auta, které se nehody neúčastnilo, ale hodně nás zaujalo jeho čelní okno, které už má rozhodně nejlepší léta za sebou. Na záběrech je vidět, že řidičům s pohledu auta s kamerou padne na semaforech zelená a jedno z aut vjede do křižovatky. Z pravé strany ale do té stejné křižovatky vjede také nákladní auto, které muselo mít červenou.

Autu, které jelo na zelenou, se řidič náklaďáku sice vyhnul, ale i tak to celé skončilo hodně špatně. Nákladní auto se totiž převrátilo a dopadlo přímo na policejní auto, které stálo na semaforech na opačné straně křižovatky. A v něm seděl policejní důstojník. Je velké štěstí, že nehodu přežil, ale byl s vážnými zraněními převezen do nemocnice.