Řidič kamionu předjížděl kolonu v protisměru, donutil protijedoucí řidiče vjet do pole, aby nedošlo k čelní srážce

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Laurent Ltn/Facebook -  6. 12. 2020


Práce řidičů nákladních aut není lehká. Jsou neustále na cestách, o pohodlí domova si často nechávají jen zdát a rodinu znají hlavně z telefonických rozhovorů. Jenomže faktem je, že si tu práci vybrali dobrovolně a podle nás by ji tedy měli vykonávat, jak nejlépe umějí. Krom toho, že jde o náročné povolání, jde také o zodpovědnou práci. V případě chyby jde o životy, protože mnohatunový kolos může být velmi nebezpečný. Každý, kdo je profesionálním řidičem, by si tu nebezpečnost a zodpovědnost měl uvědomit a chovat se podle toho, jenomže realita je bohužel úplně někde jinde.

Před nedávnem řešila policie řidiče kamionu, který se rozhodl ostatní účastníky provozu vychovávat laserovým ukazovátkem. Štvali ho totiž řidič špatně používající mlhové světlomety. Jenomže vychovávat kohokoliv na silnice prostě nepatří, dotyčný může být rád, že nezpůsobil nehodu.

Přečtěte si také:  Řidiče kamionu rozčilovaly mlhovky kolem jedoucích aut. Tak na jejich řidiče svítil laserovým ukazovátkem

Dalšího českého šoféra kamionu, který podle nás rozhodně nemá za volantem co dělat, natočil jeho francouzský kolega. Český řidič, dle popisků na autě patřící české společnosti Valtrans, předvedl to nejhorší, co vůbec mohl. Naprosto nesmyslně předjížděl na plné čáře, v protisměru kolem ostrůvků a ještě k tomu v obci. Jednoho řidiče osobáku při svém počínání donutil vjet se svým autem až do pole, aby zamezil čelní srážce. Dalších několik o pár metrů později ohrozil.

https://www.facebook.com/laurent.ltn.1/posts/381370959632935

A nejhorší na tom je, že se jim ani nesnažil uhnout! Prostě jel stylem „jsem větší, tak uhni“. Vůbec nechceme domýšlet, co by se stalo, kdyby některé z osobních aut v té jeho rychlosti naboural.

Přečtěte si také:  Jen, co se Vrátný s ostravským týmem Fesh Fesh vrátil z Rallye Dakar 2023, už staví nový závodní speciál

Tací prostě nemají mít možnost řídit. Navíc profesionálně. Smutné je, že pokud se tímto případem, třeba na základě videa, které je umístěno níže, nezačne zabývat francouzská policie, dotyčnému to projde.

K jízdě řidiče se na Facebooku vyjádřila společnost, pro kterou v době, kdy byl pořízen záznam, jel:

https://www.facebook.com/valatranscz/posts/693591164691365

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *