Jistě jste už zaznamenali, že se o řidičích některých značek říká, že jsou to „piráti“, často ohrožují ostatní, jezdí rychle a hodně bourají. Já osobně to tak v žádném případě nevnímám. Naopak jsem přesvědčená o tom, že nejhorší řidiči jezdí v malých, nenápadných, často trochu potlučených a starších autech. Právě ti si totiž na ostatních, většinou těch, kteří mají dražší, silnější a novější auto, chtějí něco dokazovat. Berte to jen jako můj osobní názor vycházející ze zkušeností.

Jak ale ukazuje maďarské video, něco na tom opravdu bude. Na záběrech, které pořídila kamera umístěná za oknem autobusu, je vidět černý Hyundai i30. Auto se objevuje hned v začátku videa, kdy se celkem rychle zařadil z levého pruhu do pravého, těsně před jedoucí autobus. Pak řidič auta šlápl na brzdu.

Šofér autobusu sice také brzdil, ale do i30 nakonec přeci jen naboural. Nic vážného to nebylo, klasický městský ťukanec. Pak to ale začalo. Svalnatý řidič Hyundai v tričku, které mu je zjevně trochu malé, ukázal pár arogantních gest, trochu rozhořčení a naštvanosti. Mezi oběma pak proběhla krátká diskuze, ale to už k místu vyrazila policie.

To už chce pořádnou dávku blbosti… Motorkář vybrzdil řidiče auta na dálnici

I té se snažil řidič Hyundai vysvětlit, že to za žádných okolností nebyla jeho chyba, ale marně. Vůbec si totiž nevšiml kamery za předním oknem autobusu, která vše zachytila. I ta jeho dost výmluvná gesta. Vyšetřování bylo rychlé. Řidič černé i30 dostal pokutu, bude platit veškerou škodu a navíc přišel o řidičák. Navíc je obviněn z ohrožení jak řidiče autobusu, tak cestujících.