nehoda-dodge-challenger-dalnice-d46-skoda-fabia-skoda-octavia-kveten-2020- (2)

V neděli odpoledne se na dálnici D46 stala dopravní nehoda. Při té se střetl americký „muscle car“ Dodge Challenger a dvě škodovky. Stalo se tak podle policie nejspíše vinou řidiče Dodge ve chvíli, kdy jednu ze škodovek předjížděl zprava.

Na 15. kilometru dálnice D46 ve směru z Prostějova na Vyškov se v neděli 10. května 2020 stala kolem 15. hodiny nehoda tří osobních automobilů. Podle policejní mluvčí Lenky Vankové ji měl způsobit 33letý řidič vozu Dodge Challenger, který měl jet příliš rychle a navíc předjížděl zprava.

Podle policie se měla dopravní nehoda stát tak, že řidič Škody Fabia se rozhodl předjíždět Škodu Octavia. V levém jízdním pruhu jej měl dojet řidič amerického auta a měl jej začít předjíždět zprava. To se ale nepovedlo a v pravém jízdním pruhu naboural do zadní části octavie. Sám byl odhozen na fabii, která vlivem tohoto nárazu nabourala do svodidel. Do těch později naboural i řidič octavie.

V Kladně havaroval Dodge Viper. Na přehledném úseku skončil mimo silnici

Nehoda se bohužel neobešla bez zranění. Na vyšetření do nemocnice byl převezen 53letý řidič Škody Octavia. Jeho zranění jsou prý ale naštěstí jen lehká.

Škody na autech jsou předběžně vyčísleny na 450 tisíc korun. Dechové zkoušky u všech účastníků dopravní nehody vyloučily alkohol v dechu. Podrobnosti dopravní nehody jsou ale stále v šetření policie.