dodge-viper-nehoda-3

Ve čtvrtek 7. května večer se přesvědčil řidič Dodge Viper, že „zmije opravdu koušou“. Červený roadster totiž skončil mimo silnici, přičemž předtím ještě naboural do několika reklamních stojanů.

„Po devatenácté hodině dne 7. května 2020 došlo v Kladně v ulici Cyrila Boudy k dopravní nehodě. Řidič s osobním vozidlem tovární značky Dodge Viper nezvládl řízení vozidla a najel přes chodník na travnatý povrch, kde narazil do tří reklamních poutačů. Policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem je šestadvacetiletý muž, jehož dechová zkouška byla negativní a alkohol byl na místě vyloučen,“ sdělila ve věci nprap. Jana Šteinerová, tisková mluvčí Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje.

Podle policie cestoval ve vozidle řidič sám a při nehodě neutrpěl žádná zranění. Ke zranění nedošlo naštěstí ani u jiných účastníků silničního provozu nebo chodců. Policie odhadla vzniklou škodu na vozidle na částku 200 000 Kč. Policisté dopravní nehodu s řidičem vyřešili na místě udělením blokové pokuty. Podle Šteinerové za nehodou nestála nepřiměřená rychlost, ale nevěnování se řízení. 

Přečtěte si také:  V západních Čechách včera havarovala Ultima Evolution. Při nárazu do stromu byli zraněni dva cestující

Dodge Viper je americké sportovní auto, které se vyrábělo mezi lety 1992–2010 v první generaci a 2012–2017 ve druhé generaci. Nabouraný červený vůz pochází z první generace. O jeho pohon se staralo pořádné americké železo v podobě motoru V10. Podle verze šlo o motor s objemem od 5.3 až do 8.4 litru a s výkonem od 400 koní až přes více než 600 koní.