nurburgring
Foto: Nürburgring

Jízda na okruhu je bezpečnější než jízda na silnici. Ovšem neplatí to absolutně, protože se tam jezdí mnohem vyššími rychlostmi. A pokud rychlost přeženete, můžete se jednoduše dostat z trati ven a v krajním případě i nehezky nabourat. Anebo jste mistři volantu a i ze zdánlivě neřešitelné situace se nakonec dokážete dostat. Jako řidič BMW z videa.

Video ukazuje jízdu po Severní smyčce okruhu Nürburgring, tedy vlastně po jednosměrce s délkou kolem 20 kilometrů, která je plná zatáček a slepých horizontů. Pokud trať znáte, tak víte, co vás za každou zatáčkou čeká. A řidič trojkového BMW z videa zná trať asi dobře, ale přesto může přijít nečekaná chyba.

Přečtěte si také:  Subaru se vrací na okruh Nürburgring, chce další pohár

Jak je vidět ve videu, jenž je točeno z auta, které řidič bavoráku předjel, rychlost byla až příliš vysoká. BMW se dostalo levou stranou mimo trať, což ho rozhodilo a poslalo do smyku. Řidič ovšem nezazmatkoval, smyk zachránil a nakonec jel dál.

Tohle chtělo nejen dostatek řidičských zkušeností, ale hlavně koule ze železa! U nezkušeného řidiče to totiž mohlo skončit vážnou nehodou.

Přidat komentář