Koncem minulého týdne unikly obrázky nového Porsche 911 Targa z patentového úřadu. Na těch několika obrázcích bylo jasně videt, že se aktuální generace opět vrátí ke klasickému odnímatelnému panelu střechy. A proč opět?

Porsche totiž první model Targa předsstavilo ve Frankfurtu v roce 1965, tedy dva roky po představení vůbec prvního Porsche 911. Tehdy šlo o karoserii, která měla za předními sedadly typický stříbrný ochranný oblouk a střešní panel nad předními sedadly se dal zcela odejmout. V roce 1997, se zahájením výroby nového modelu Porsche 911 (996), se však označení Targa začalo používat pouze pro Coupé s velkou prosklenou otevírací střechou. Už ji ale nešlo sundat. Nová generace se vrací k původnímu retro vzhledu.

Uniklé patentové fotky prozradily nejen odnímatelný střešní panel, ale i stylový retro ochranný rám za předními sedadly ve světlé barvě. Zkušený počítačový grafik X-Tomi Design tyto obrázky vzal jako výzvu a ještě před uvolněním oficiálních fotek si řekl, že jednu takovou oficiální fotku vyrobí. Na přiloženém obrázku se můžete podívat jak to v jeho podání dopadlo.

Oficiálně by se nové Porsche 911 Targa mělo představit asi v březnu v Ženevě, tedy za předpokladu, že automobilka nepřekvapí a neukáže ho už v lednu v Detroitu.

Myslíte, že se sériová verze od tohoto obrázku bude nějak výrazně lišit? Já si troufnu říct, že pokud ano, o moc to určitě nebude! A líbí se mi! Co vám?

Je dobře, že se Porsche vrací k retro designu modelu Targa?

Ukázat výsledky ankety.

Nahrávání ... Nahrávání ...

porsche-911-991-targa-render