Renault Zoe R135

S nástupem elektromobility a zákazem spalovacích motorů se budeme muset rozloučit s těmi modely, které nedostanou svůj elektrický ekvivalent. Třeba Mercedes-Benz už naznačil, že se zbaví řady kabrioletů. Nicméně francouzský Renault na to jde trochu jinak. Rozhodl, že definitivně ukončí prodej svého nejprodávanějšího elektromobilu, modelu Zoe.

Dnes už je Zoe tak trošku legendou, ostatně, uveden byl už v roce 2012 a stal se tak jedním z prvních elektromobilů v Evropě. První generace byla k dispozici až do roku 2019, kdy přišla druhá, o něco modernější a bateriemi o větší kapacitě. Další generace už ale následovat nebude. Informoval o tom na svém twitteru novinář a analytik Matthias Schmidt.

To ale neznamená, že by Renault nějak zavrhl malé městské elektromobily. Právě naopak. I tato značka si je vědoma toho, že to bez elektrifikace to dál nepůjde a městské elektromobily jsou takřka nutností. I proto sesterská Dacia nedávno představila malý městský Spring. Renault už před časem ukázal moderní verzi Renaultu 5, který má být takových duchovním nástupcem Zoe. Ten pak má skončit v průběhu roku 2024.

Přečtěte si také:  Do roku 2025 představí Renault 14 nových vozů. 7 bude plně elektrických, 7 bude spadat do segmentu C/D

Kromě toho ale Renault plánuje řadu zbrusu nových elektrických modelů. Do roku 2025 jich má být uvedeno sedm, včetně právě zmíněné „pětky“.

Leave a Reply