Red Bull znovu pokořil rekord pit stopu ve formuli 1

Autor: Anina Russová - 29. 7. 2019


Ani ne před dvěma týdny jsme vám říkali o superrychlém pit stopu, tedy zastávce v boxech při závodech královny motorsportu formule 1. Rekordní čas zapsal tým Red Bull, když zvládl všechna kola vyměnit v čase 1,91 sekundy. Šlo o překonání rekordu stáje Williams, která ho pro sebe s časem 1,92 sekundy držela od roku 2016. Ovšem u Red Bullu se rozhodně nespokojili s jedním úspěchem, ale během poslední Velké ceny, která se jela včera v Německu, přidali další.

Tým Red Bull si připsal nejrychlejší pit stop historie F1

Vlastně pokořili vlastní rekord, kdy výměnu všech kol na formuli zvládl tým mechaniků v čase 1,88 sekundy! Vlastně je to takový fofr, že jsme si video z výměny museli pustit několikrát.

Obzvlášť působivý ten čas je také proto, že výměna proběhla během velmi napjatého a hodně chaotického závodu, kdy většinu jezdců, ale i mechaniků trápil mimo jiné hustý déšť. Nakonec možná i tato zastávka pomohla Maxi Verstappenovi k vítězství v závodu.

Mimochodem, Williams, který jistě touží po tom vzít si titul nejrychlejšího týmu v pit stopu zpět, jej zvládl v čase 1,99 sekundy. No, musí se ještě hodně snažit…

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru