Tým Red Bull si připsal nejrychlejší pit stop historie F1

Autor: Anina Russová - 18. 7. 2019


Když jsme jako malí sledovali závody F1, nesmírně nás vždy bavilo pozorovat záběry ze zastávek v boxech a tipovali jsme, jestli se některému z týmů podaří dostat pod 10 sekund. Rozumějte, mluvíme o době před zhruba 20-25 lety. Od té doby ‚uplynulo hodně vody‘ a celá F1 se neuvěřitelně změnila. Někteří říkají, že je sterilnější a nudnější, jiní zase poukazují na to, že je neporovnatelně rychlejší.

Rychlejší ale nejsou jen samotní jezdci a monoposty, ale i mechanici, kteří se starají o vůz během zastávky v boxech. Ta tam je čas 10 sekund! Nový světový rekord v rychlosti pit stopu je teď rychlejší než vaše první ranní mrknutí.

Na svědomí ho má parta neskutečně rychlých profesionálů týmu Red Bull, kteří při poslední Velké ceně Velké Británie předvedli hotový koncert. Možná to bylo proto, že jim na záda v boxech nenápadně dýchal James Bond, tedy Daniel Craig, který se přišel podívat. To opravdu nevíme. Víme ale, že zastávku tento dobře namazaný stroj zvládl v čase 1,91 sekundy! Za tu dobu zvládli auto zvednout, vyměnit všechna čtyři kola, zase ho položit a nechat odjet. Za ani ne dvě sekundy!

Mimochodem, původní rekord držel až do neděle tým Williams, který totéž v roce 2016 zvládl v čase 1,92 sekundy. Jak vidno, setinky nejsou důležité jen na trati, ale i v depu. :)

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru