rallye_dakar_2022-po_11etape-skodovkou_na_dakar-ondrej_klymciw

Po smolné poruše motoru se posádka Škodovky na Dakaru dostala do bivaku na laně. Motor ale přes noc vyměnila, takže, ačkoliv už nemůže pomýšlet na medailové pozice, mohla opět naskočit do dalších etap. V 11. etapě se jim navíc opět dařilo. V celkovém pořadí přesto posádce Ondřej Klymčiw a Tomáš Böhm patří 14. místo.

11. etapa, která je na letošním Rallye Dakar tou předposlední, byla těžká. Pro závodníky v kategorii Dakar Classic se prakticky celá odehrávala v písku a v dunách. Ondřej Klymčiw se podivoval nad tím, že na trase byli dnes zapadaní soupeři, ale jim se se škodovkou dařilo projet tratí bez podobných problémů. To je prý výhoda malých a lehkých aut. Jediným problémem byl přehlédnutý kámen, který zničil kolo.

Přečtěte si také:  Plug-in hybridní Hyundai i20 N Rally1 se představuje. První ostrý start bude za pár dní v Monaku

I tak ale panovala dobrá nálada, když ve videu po dojezdu etapy zavtipkoval Klymčiw, že příště to nebude „Škodovka na Dakaru“, ale „Škodovka na Měsíci“. Tam prý vyrazí nejen se svým současným navigátorem Tomášem Böhmem, ale hlavně se svým předchozím navigátorem a velkým kamarádem „Andělem“, což je přezdívka motorkáře Petra Angelo Vlčka.

Klymčiw se ve videu zmínil i o tom, že vzhledem k tomu, že poslední dny startují ze zadních pozic, trať už je hodně rozježděná, a je složité se ve stopě držet. Když jede posádka na začátku startovního pole, je prý cesta jednodušší.

Dnes se jim navíc opět rozbila technika. Počítač, který jim radí s přesností jízdy, měří čas a ukazuje průměrnou rychlost. Kvůli tomu museli jet „postaru“ a použít klasické stopky. A přesto se jim docela dařilo, když nasbírali jen 7 trestných bodů.

Přečtěte si také:  LADA byla založena před 55 lety, výroba však začala později

„Možná škoda, že to dneska bylo tak krátký, bylo to fajn. Hezký místa,“ říká Klymčiw a smutně dodává: „No, a už jenom zejtřek, no. Tak to nějak uteklo.“

Přidat komentář