rallye_dakar_2022-po_9etape-skodovkou_na_dakar-ondrej_klymciw

Rallye Dakar 2022: Škodovka na Dakaru v problémech. Do cíle 9. etapy dojela na laně

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: Klymčiw Racing -  12. 1. 2022


V druhé polovině letošního Dakaru se na posádku Škodovky na Dakaru začíná lepit smůla a propadá se celkovým pořadím níže a níže. Aby toho nebylo málo, v 9. etapě se navíc dostavily velmi vážné technické problémy a auto do cíle svými silami nedojelo.

Po 9. etapě jsou Ondřej Klymčiw a Tomáš Böhm se svou závodní Škodou 130 LR klasifikováni až na 72. místě. Bohužel však byli do bivaku přitaženi na laně za jiným autem. Podle zatím dostupných informací to vypadá na problémy s motorem.

Přečtěte si také:  Facelift Škody Octavia přijde začátkem příštího roku. Pohon všech čtyř kol se do nabídky vrátí

Ovšem ani zbylý průběh celého závodního dne nebyl bez problémů. Už ve druhé dnešní rychlostní zkoušce přestala škodovka dobíjet. Při přejezdu tak škodovka zastavovala u ostatních účastníků provozu, aby se přes kabely dobila.

Tak to vydrželo až do poslední etapy, kterou už však škodovka nedokončila. „4,5 km před koncem poslední etapy Pusina vypustila duši,“ píše se na facebookových stránkách Škodovky na Dakaru. Podle toho, co zatím víme, jde s největší pravděpodobností o poškození motoru. K tomu musela posádka opravovat i jeden defekt. 

Doufejme, že nejde o konec na letošní Rallye Dakar, a přestože se Ondřej Klymčiw s Tomášem Böhmem propadli až na celkové 15. místo, do cíle závodu nakonec dojedou. Zbývají pouhé tři etapy.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *