Radar řidičce naměřil rychlost převyšující 700 km/h. Přišla jí pokuta za desetitisíce

Autor: Anina Russová - Zdroj: autoappassionati.it - 11. 7. 2020


Jestli něco umí zkazit jinak prima den, tak je to pokuta za rychlost. Vlastně jakákoliv jiná pokuta. Vždy jsou to úplně vyhozené peníze, za což si ale vždy může řidič sám. To je taková zažitá pravda. Ukázalo se ale, že v Itálii to může být také úplně jinak.

Radar ve městečku Offagna v provincii Ancona vyfotografoval řidičku, když podle policie jela ve svém starším Fordu Focus rychlostí 703 km/h! Úředníci pak, aniž by změřenou rychlost jakkoliv zkontrolovali, vystavili řidičce nejvyšší možnou pokutu, která je v Itálii 850 eur, tedy v přepočtu více než 22 tisíc korun. K tomu pak přidali 10 trestných bodů. A to vše v místě, kde je povolená maximální rychlost 70 km/h.

Nové radary budou kromě rychlosti zjišťovat i to, jestli řidič netelefonuje

Řidička logicky s pokutou nesouhlasí. Vždyť je zjevný nesmysl, aby nějaké auto jelo takovou rychlostí. Pokud je mi známo, žádné auto na světě, které navíc smí na silnice, není schopno dosáhnout takové rychlosti. To dojde i tomu, kdo o autech vůbec nic neví. Ne tak ale italským úředníkům, kteří se navíc s řidičkou nechtějí moc bavit a proto celý případ přes tamní magazín autoappassionati.it rozhodla zveřejnit. Sice se nedočkala omluvy a zrušení pokuty a bodů, ale alespoň zjistila, co s tím dělat.

Novináři kontaktovali šéfa tamní policie Giovanniho Strologo s žádostí o radu a ta zní následovně. Řidička by podle něj měla pokutu zaplatit a tedy ji přijmout a potvrdit tak tu neuvěřitelnou rychlost. A to prý připouští, že se na straně radaru, ale i úředníků stala chyba. Ovšem až po zaplacení má prý řidička žádat peníze zpět a žádat případně i nějaké odškodnění. Pokud bude postupovat jinak, tedy dohadovat se v době, kdy běží splatnost pokuty, může se snadno stát, že nejen, že peníze nedostane zpět, ale bude jí naúčtováno i penále. No, a pak, že jsou naše úřady postavené na hlavu. Zjevně může být i hůř.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru