V sobotu 2. 9.2017 pořádá Porsche Classic Club ČR tradiční Ferdinand Porsche Festival, největší sraz Porsche v Čechách a v neděli 3. září si fanoušci značky Porsche, ale i Volkswagen připomenou již 142 let od narození geniálního automobilového konstruktéra 20. století a rodáka z Vratislavic nad Nisou u Liberce, profesora Dr. Ing. h. c. Ferdinanda Porsche. Na oslavu tohoto výročí pořádá Porsche Classic Club ČR, přímo v Porscheho rodišti, “142” Ferdinand Porsche Festival.

“Ne, neděste se, nebo nás neobdivujte, že bychom snad pořádali již 142. sraz Porsche. Automobilka tohoto jména existuje jen nějakých sedmdesát let. Letošní Ferdinand Porsche Festival je historicky 27. klubovým setkáním, námi pořádaném v Porscheho rodišti, ale vzhledem k 142. výročí narozenin Ferdinanda Porsche, bylo zvoleno toto ‘142’ označení, které bude i v následujících letech pokračovat a připomínat tak i nadále letopočet od Porscheho narozenin,” řekl hlavní pořadatel a prezident klubu, Milan Bumba.

Za poslední roky se toto zářijové setkání majitelů sportovních automobilů Porsche stalo největším srazem vozů této značky v České republice. Pravidelně během víkendu přijíždí téměř dvě stovky automobilů Porsche různých modelů i roků výroby. Účastníci akce se zde setkají jak se starými modely Porsche 356 z šedesátých let, typy Porsche 911, 912, 914, 924, 928, 944, ale i s téměř zánovními Porsche Boxster, Cayman nebo Porsche 991. Vedle civilních verzí zde nebudou chybět ani sportovně upravené vozy a dokonce ani závodní speciály. Kuriozitou akce bývají traktory Porsche Diesel, vyráběné v padesátých letech minulého století.

Přečtěte si také:  Porsche 356 tahající na sněhu lyžaře je neskutečně stylové video

“Toto setkání není pořádáno pouze pro členy pořádajícího Porsche Classic Clubu ČR, ale vítán je každý majitel a fanda vozů Porsche, který má chuť se setkat s podobně zapálenými nadšenci pro tuto stuttgartskou značku. Již několik let k nám přijíždějí i majitelé vozů Porsche ze Slovenska, Německa či Rakouska. Už jsme tu ale měli i hosty z USA, Nového Zélandu nebo Japonska,” chlubí se Bumba.

Vzhledem k tomu, že letos přislíbilo účast i několik majitelů závodních automobilů Porsche, bylo sobotní centrum setkání přesunuto opět po roční přestávce z tradičního areálu vratislavského pivovaru Konrad, do Sportovního areálu Vesec v Liberci. Zde bude možné přímo na místě realizovat i zajímavé ukázkové jízdy těchto závodních speciálů

Aby byl celodenní program pestřejší, spojil se Porsche klub s motoristickou agenturou Autocultura, a společně pozvali na setkání i majitele sportovních a závodních automobilů i jiných značek. Tuto akci nazvali Autosporting.

“Letos proběhne již 3. ročník Autosportingu a musím konstatovat, že i toto setkání sklízí nevídaný zájem, jak majitelů zmíněných vozidel, tak i motoristicky naladěných diváků,” říká Milan Bumba.

Přečtěte si také:  460koňové BMW M4 CS a 450koňové Porsche 911 Carrera GTS: kdo na sprintu vyhraje?

I letos proto budou na Autosportingu k vidění různé sportovní automobily od stařičké předválečné Aerovky, až po velmi zajímavé supersporty současnosti. Ze závodních vozů zde návštěvníci uvidí vystavovány, ale také předváděny v jízdě legendární Škody 130 RS, ale třeba i velmi rychlá soutěžní Subaru nebo několik závodních formulí.

“Společně s pražskými partnery chystáme velmi zajímavé motoristické překvapení pro skutečné znalce motoristické historie. Pro děti uspořádáme závody šlapacích autíček nazvané Autocultura Derby a pro dospělé návštěvníky nebude chybět autogramiáda s bývalými, ale i současnými automobilovými závodníky,” pochlubil se Michal Kačmár z agentury Autocultura.

Pohodlné parkování vozidel návštěvníků bude možné přímo v areálu, hned vedle vystavovaných vozidel, a vše bude zpříjemňovat kvalitní reprodukovaná hudba, prokládaná komentáři moderátora. Doplněním bude velkoplošná obrazovka se zajímavou motoristickou projekcí a samozřejmě nezbytné stánky s občerstvením.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!
  • 16
    Shares