tesla model 3

První vyrobená Tesla Model 3 posloužila jako narozeninový dárek

Autor: Anina Russová - 10. 7. 2017


Elon Musk začátkem minulého týden oznámil, že výroba nového Modelu 3 bude spuštěna ve středu a v pátek proběhne velké předávání několika prvních kusů vybraným zaměstnancům Tesly. Na nich se pak prakticky budou dolaďovat detaily a případné problémy, které by zákazníci nemuseli přejít taktním mlčením. Nakonec se ale výroba prvního Modelu lehce zpozdila a ten tak z výrobní linky sjel až v neděli ráno našeho času.

Tento vůz byl od začátku určen pro člena představenstva Ira Ehrenpreise. Ten se ovšem zachoval navýsost gentlemansky a první Model 3 věnoval Elonu Muskovi k jeho 46. narozeninám.

Musk má s Modelem 3 velké plány. Prvních 30 kusů chce vyrobit ještě do konce července a další asi sedmdesátku chce zvládnout do konce srpna. To už by měly být odladěné i všechny případné problémy auta a zákazníci by si tak budou měli vychutnat již bezproblémový elektromobil.

Ještě dodáme, že Tesla Model 3 bude vstupním modelem a v hierarchii značky bude umístěn pod Model S. Na konečnou specifikaci auta a na případný ceník si ale musíme ještě pár dnů počkat. Jisté ale je, že cena se bude pohybovat kolem 35 tisíc amerických dolarů, což je v přepočtu přibližně 800 tisíc Kč. Čekací doba na dodání vozu je v tuto chvíli více než jeden rok.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru