test-2021-toyota-yaris-hybrid- (1)

Průzkum ukazuje, jaká auta jsou na servis nejlevnější po 5 a 10 letech. Vítězové nepřekvapí

Autor: Radim Plachý - Zdroj: CarEdge - Foto: Matěj Skalický - 25. 2. 2023


Náklady na vlastnictví auta jeho koupí začínají. Promítají se do nich ceny pojistky, ale také parkování nebo servisní náklady. A která auta mají nejnižší servisní náklady? Na to se podíval nový průzkum analytické společnosti CarEdge.

Průzkum sice pochází z Ameriky, ale některé modely můžeme koupit i na starém kontinentu. Společnost CarEdge sbírá údaje o automobilech a jejich provozu a z nich sestavila žebříček, které auto je z pohledu servisních nákladů nejvýhodnější. Průzkum se ale nedívá na provoz auta krátkodobě, ale naopak v hodně velkém časovém rozsahu: na 5, ale i na 10 let provozu. Kromě konkrétních automobilových modelů se můžeme podívat i průměrné náklady jednotlivých automobilek.

Údaje nelze brát 100% jako bernou minci i pro Evropu, protože auta pro náš trh se mohou mírně odlišovat, stejně jako cena práce i náhradních dílů, ale jako náhled do situace. V tabulce se dozvíme čistě jen náklady na servis, nikoliv na provoz auta a jeho pojištění.

Kompletní přehled najdete na další stránce.

Štítky: , , ,

1 názor na “Průzkum ukazuje, jaká auta jsou na servis nejlevnější po 5 a 10 letech. Vítězové nepřekvapí”

  1. Průzkum v dolarech tj zřejmě pro americký trh průzkum, prezentovaný na Evropském webu…fakt použitelné…není to škoda místa na webu?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru