To, že si některá auta nechávají jejich majitelé déle než jiná, je známý fakt. Se svými auty jsou spokojeni, dobře se s nimi jezdí a jsou spolehlivá. Americká analytická společnost iSeeCars před nedávnem zveřejnila průzkum těch aut, se nimiž jejich majitelé najíždějí nejvíc kilometrů.

Přečtěte si také:  Průzkum Continental: Češi myslí na bezpečnost, na letní pneumatiky se chystá přezout téměř 80 procent řidičů

iSeeCars zveřejnili seznam aut, respektive jejich podíl v celkovém počtu, jejichž počítadlo kilometrů už překonalo hranici 200 tisíc najetých mil (v přepočtu 320 tisíc kilometrů). A výsledek bude pro některé možná překvapivý.

Výsledek je průměrem z více než 11,8 milionů automobilů, přičemž tabulka ukazuje 10 těch s největšími nájezdy, přičemž musí jít o model, který byl na prodej ještě i v roce 2020.

Přečtěte si také:  Auta stárnou nejen v České republice, ale v celé EU. Neuhodnete, kde mají auta nejmladší

Není bez zajímavosti, že první dvě místa drží Toyota, která dlouhodobě patří mezi značky se spolehlivými modely. Největší podíl velkého nájezdu kilometrů má Toyota Land Cruiser, přičemž jde podle iSeeCars o šestinu všech dosud jezdících aut. Celkem má japonská automobilka v tabulce šest modelů.

Pořadí Model Celkový podíl s nájezdem nad 200 tisíc mil
1. Toyota Land Cruiser 16,8%
2. Toyota Sequoia 11,2%
3. Chevrolet Suburban 5,1%
4. Ford Expedition 4,9%
5. Toyota 4Runner 4,1%
6. Toyota Avalon 3,9%
6. Chevrolet Tahoe 3,9%
8. Toyota Highlander Hybrid 3,8%
9. Toyota Tundra 3,7%
10. GMC Yukon XL 3,6%

Přidat komentář