To, co se v současné době děje snad ve všech větších městech Ameriky, začalo jako protest proti smrti George Floyda, která se stala 25. května v Minneapolis. Jenomže postupem času se celkem klidný, ačkoliv velmi hlasitý protest částečně změnil v absolutní anarchii. Davů v ulicích využili ti, kterým je smrt muže úplně jedno. Jde jim jen o ničení věcí, krádeže a rabování.

O této skupině „protestujících“ už jsme vás informovali. Bylo to v souvislosti s ukradením 50 nových aut a zničením jednoho z amerických dealerství skupiny FCA. Všechna auta skončila v rukou rabujících lidí, některá to přežila, jiná během skončila nabouraná nebo jinak zničená. Na sociálních sítích se ale mluví také o dalším projevu vandalismu, při kterém se obětí stalo Porsche 911 GT3 RS generace 997. Z krásného černého auta toho vpravdě mnoho nezbylo.

Vůbec nechápeme, proč někdo něco takového udělá, ale stalo se. První útok auto jen hodně poškodil. Agresivní dav vytloukl okna a posprejoval karoserii. Nic, co by nešlo opravit. Ovšem definitivní zkáza na sebe nenechala dlouho čekat. Při dalším útoku už auto přišlo o to ikonické křídlo, zpětná zrcátka a navíc jej zapálili. Oheň jej sice nezničil úplně, ale škody jsou opravdu vážné.

Asi nemusíme zdůrazňovat, jak hloupé a naprosto zbytečné takové chování je. A je vlastně úplně jedno, jestli jde o luxusní butiky například na Hollywood bulváru nebo o auta.