Jistě jste zaznamenali děsivé protesty, které původně reagovaly na zabití černošského muže, jenž se provinil tím, že v obchodě platil falešnou bankovkou. Jenomže to, co byly původně opravdu jen hlasité protesty, se během několika málo dnů změnilo v rabování a násilné trestné činy. Některé skupiny amerických obyvatel rabují, zapalují obchody a dokonce napadají ostatní spoluobčany. Před několika dny jejich agresivitu naplno pocítil kalifornský dealer FCA. Část jeho showroomu byla zcela zničena a navíc mu bylo během pár minut ukradeno 50 aut. Několik dalších vozů bylo zničeno. Policie nepomohla.

Vše se seběhlo velmi rychle. Pro kanál CBS Local se vyjádřil Carlos Hidalgo, šéf dealerství, který řekl, že už když viděl, jak rabující dav ničí obchod jen kousek od nich, tušil, že bude zle. Ještě prý požádal zaměstnance, aby se pokusili zatarasit příjezdovou bránu a zamknout vše, co jde, ale bylo to marné. Dav se nejprve dostal do areálu a hned na to i do interiéru dealerství. Pak už to šlo rychle. Několik lidí vniklo do skříně, v níž byly uschované klíče od aut. Ty si mezi sebou rozdali a začalo peklo.

Některá auta odjela přímo z showroomu, většinou přes výlohy. Další si rabující dav rozebral na dvoře. Carlos Hidalgo zkoušel volat policii, ta ale byla až příliš zaneprázdněná. Dodal, že v autech jsou sledovací zařízení, takže ví, že některá jsou v pohybu. Jiná už byla zničena.

Nepřekvapivé je, že nezmizely jen „obyčejné“ modely, ale třeba také Dodge Charger SRT Hellcat Widebody Daytona a několik Chargerů Hellcat a Challangerů Hellcat. Už teď je jisté, že v pořádku se žádný rozhodně nevrátí.