Jak udělat z úplně nového auta během pár sekund šrot? Stačí chvilka nepozornosti, přecenění řidičských schopností anebo podcenění situace, a neštěstí může být na světě. To je fakt, který řidiči (nejen) výkonnějších aut mohou okusit na vlastní kůži až příliš jednoduše. Není to tak dlouho, co jsme vás informovali o zbytečné nehodě řidiče Dodge Viper. A netřeba připomínat také zcela zbytečnou nehodu řidiče Fordu Mustang, při které zemřel člověk.

Podobné situace se nedějí jen u nás. Velmi vážnou nehodu, jejíž příčina je právě v přecenění schopností, řešili před několika málo dny záchranné složky z amerického Garden City. Vyjížděly k nabourané Toyotě GR Supra, která skončila ve stromu u silnice. Místo nehody se přitom nachází jen asi jednu míli od dealera Millennium Toyota, odkud posádka vyjela.

Earlier this afternoon members of GCFD along with NCPD-ESU extricated the passenger of a vehicle involved in motor…

Zveřejnil(a) Garden City Fire Department dne Úterý 9. června 2020

Policisté zatím řeší, co se vlastně stalo, ale první výsledky vyšetřování ukazují na to, že prodejce tohoto dealera chtěl svézt kamaráda v Supře. Potud je to naprosto pochopitelné, i my moc dobře víme, jak je Supra dobré auto. Jenomže jel asi příliš rychle a auto nezvládl.

Přečtěte si také:  Test Toyota GR Supra Executive 3.0 Twin Scroll Turbo (2020)

Supra narazila přední částí do stromu, nejvíce to přitom schytala strana spolujezdce. A právě spolujezdec to také odnesl mnohem víc. Má ošklivě zlámané nohy a v nemocnici si pobude hezkých pár týdnů.

Z auta zbyl jen šrot. Trosky byly po nehodě rozházené v okolí až 100 metrů. Kromě pokuty a soudu, si řidič vyslouží ještě mastný účet od zaměstnavatele. A bude mít velké štěstí, když nepřijde o práci.