2020-bmw-x6-spy-video-01

Představení nové generace BMW X6 je na spadnutí, ale oficiálně ještě nic neproběhlo. Na internet se ale dnes v noci dostaly první fotky finálního auta. A vlastně se žádné velké překvapení nekoná, protože stejně jako v minulé generaci se i v té nové podobá menší X4.

Fotografie se objevily na webu Autoblog.nl a můžeme na nich vidět, že se nová X6 bude od X5 lišit mnohem více, než doteď. Přední nárazník vyobrazené verze M Performance dokonce více připomíná větší X7 – a to zejména lesklým stříbrným svislým žebrováním u mlhovek. Jiné jsou i ledvinky, které jsou po vzoru aktuálních modelů opravdu velké. Navíc jsou tvarovány do špičky směrem ke světlům.

2020-bmw-x6-spy-video-03

To zadek se podobá poměrně hodně menší X4, ale podle prvních fotek mi subjektivně na X6 sedí o něco lépe a nepůsobí tak „bachratě“. I u větší X6 jsou tu nízká a dlouhá světla se světelným páskem ve tvaru vlnky.

Co se použité techniky týká, dá se očekávat, že X6 se nebude nijak lišit od X5 a dostane nejen stejné pohonné jednotky, ale i výbavu. V obou případech se také chystají i vrcholné verze BMW X5 M a BMW X6 M.

Třetí generace BMW X6 by měla představena již brzy, přesný termín se nám však zjistit nepodařilo. Jisté ale je, že se bude stejně jako ta aktuální vyrábět v americké továrně ve Spartanburgu. Současné BMW X6 tu z pásů přestane sjíždět už tento měsíc.

2020-bmw-x6-spy-video-02