Přesně takové chování na silnici nepatří. Řidič neudržel nervy a po kamioňákovi hodil kamenem

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 19. 3. 2022


Statistiky tvrdí, že agresivní řidiči způsobují spoustu dopravních nehod. A navíc často vážných, leckdy dokonce tragických. Přesto je stále až příliš řidičů, kteří neudrží své nervy na uzdě a vůči ostatním jsou agresivní. Jednoho takového musela před několika dny řešit mělnická policie.

Šlo o 30letého řidiče BMW, který se ve středu 9. března před desátou hodinou dopolední dostal do potyčky s řidičem kamionu. Podle policie vše začalo na silnici I/9 u Liběchova, kde měl řidič kamionu najíždět z vedlejší na hlavní. Podle něj tak udělal až ve chvíli, kdy měl dostatečný rozhled a bylo na to místo. A přijíždějícím BMW prý věděl, ale bylo podle něj dost daleko. S tím ale asi řidič osobního auta nesouhlasil.

Přečtěte si také:  Emoce za volant nepatří. Agresivní řidiči způsobují podle statistik vážné dopravní nehody

„Ten musel pravděpodobně zpomalit, a to se mu asi nelíbilo, proto na řidiče nákladního vozidla začal gestikulovat, aby zastavil. Když to neudělal, vzal si po cestě kámen a později na kruhovém objezdu ho proti řidiči hodil, to zachytily i kamery. Z místa pak okamžitě ujel. Řidiče nákladního vozidla naštěstí nezasáhl, pokud by se to stalo, následky mohly být vážné,“ řekl k případu krajský policejní tiskový mluvčí Pavel Truxa.

30letý řidič osobního auta je v tuto chvíli podezřelý z ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, přečinu poškození cizí věci a z výtržnictví. Nejvyšší sazba je hned za jeho první přečin, za který se může dostat do vězení, to až na 3 roky.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek