test-2021-ford_mustang_mach1- (4)

Premiéra nové generace Fordu Mustang potvrzena. A zdá se, že dostane manuál

Autor: Anina Russová - Zdroj: twitter.com, Ford - Foto: Pavel Srp - 1. 8. 2022


Neexistuje asi moc tak ikonických aut jako je Ford Mustang. Ovšem současná doba podobným autům s plnotučnými motory dvakrát nepřeje. Všudypřítomná elektrifikace, preference SUV a tlak na co nejrychlejší snižování emisí totiž podobná zábavná auta postupně upozaďují. Fordu se ale zatím daří držet Mustang při životě, a navíc to vypadá, že si jej stále budou zákazníci moci užívat i s manuálem.

Samotnou premiéru auta potvrdil šéf Fordu Jim Farley, který o tom napsal tweet. V něm napsal, že premiéra nové generace proběhne už 14. září, a to v rámci autosalonu v Detroitu. Zároveň ale sdílel krátké video, ve kterém je zobrazena ikona manuální převodovky! A k tomu všemu přidal hashtag #SaveTheManuals, tedy zachraňte manuál. A to zní jako poměrně slušné potvrzení toho, že je na co se těšit.

Přečtěte si také:  Obrazem: Sprinty Fordů Mustang přilákaly desítky závodících aut i spoustu fanoušků

Sám Ford o modelu Mustang rád říká, že nejde o žádné sofistikované auto, ale o zábavné auto. A aby také ne, vždyť jej může pohánět pětilitrový osmiválec, který je naladěn na 450 koní (460 koní ve verzi Mach 1). A na výběr je stále jak z manuální (i když začátkem letošního roku na chvíli z nabídky vypadla), tak automatické převodovky.

Co konkrétně se s novou generací změnilo v designu nebo pod kapotou, je zatím tajemství. Je dost dobře možné, že Mustang projde nějakou formou elektrifikace. To ale snad neznamená, že by se z Mustangu stalo nudné auto bez pořádného plnotučného srdce. To, co jsme zatím zjistili, si můžete přečíst v tomto článku.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek