test-1969-ford-mustang-mach-1- (54)

Nová generace Fordu Mustang bude používat stejné motory jako ta současná. Minimálně dočasně

Od Pavel Srp | Zdroj: Ford Authority - Foto: Pavel Srp - 4. 5. 2022 0

Informací o nové generaci Fordu Mustang, která bude představena už v příštím roce, zatím moc není. Jak čas plyne, objevují se ale nové střípky, které nám obraz postupně dávají dohromady. Podle nejnovějších informací bude nová generace představena s technikou, kterou známe dnes, tedy i s benzinovým atmosférickým osmiválcem.

Oficiálně potvrzeno není zatím takřka nic, ale na veřejnost už se nějaké informace a špionážní fotky dostaly – připomenout si je můžete v tomto našem starším článku. Design exteriéru by měl být spíše evoluční, zatímco v interiéru by mělo přibýt digitalizace a ubýt fyzických tlačítek a ovladačů.

Přečtěte si také:  Test Ford Mustang Mach 1 (2021)

Otazníky jsou ovšem hlavně kolem pohonných jednotek. Spekuluje se o tom, že by nový Ford Mustang mohl vsadit na nějakým způsobem elektrifikované motorizace i na pohon všech kol, který by právě pomohly zajistit elektromotory.

Speciální edice Ford Mustang California Special mění kalifornský sen v evropskou realitu

Podle magazínu Ford Authority by však nová, sedmá generace měla být uvedena se stejnými pohonnými jednotkami jako ta současná. U nás si jej můžete koupit s pětilitrovým vidlicovým osmiválcem Coyote, v zámoří i s 2,3litrovým čtyřválcem EcoBoost. Hybridní jednotky mají přijít později, protože bez nich nebude Ford Mustang schopen plnit přísné emisní limity – a to ani v Evropě, ale ani v Americe. Kdy a v jaké míře to bude, to je zatím ve hvězdách.