2021-FORD_MUSTANG_MACH_1-_(1)

Osmiválec se pod kapotou nové generace Fordu Mustang objeví. Představena bude příští rok

Od Pavel Srp | Zdroj: Wheels, carscoops.com - Foto: Ford - 16. 4. 2022 0

Nová generace Fordu Mustang se blíží a někteří se začínali bát, že přijde o svůj hřmotný osmiválec. Nová generace bude představena v příštím roce a má být skvělá. Mimo jiné bude mít pod kapotou pořád velký benzinový osmiválec!

Tyto a ještě další informace prozradil Ali Jammoul, programový ředitel vozidel Icons a Ford Performance v rozhovoru pro australský magazín Wheels. K motorizacím dodal, že se nová generace sice vyvíjí pro stále se zpřísňující emisní normy, ale i tak bude moci mít – alespoň na některých trzích – stále pod kapotou benzinový motor V8.

Přečtěte si také:  Ford Ranger Raptor nové generace se představuje. V Evropě dostane i benzinový šestiválec

Ali Jammoul ale prakticky jedním dechem dodal, že osmiválec bude muset být šetrnější k životnímu prostředí než je tomu teď. Vracíme se tak zpátky ke spekulacím o tom, že nová generace bude výrazněji elektrifikovaná. Hovořilo se nejen o tom, že to bude plug-in hybrid, ale také o tom, že to bude čtyřkolka, přičemž zadní kola by poháněl spalovací motor, zatímco ta přední právě elektromotor. Bylo by to vůbec poprvé, kdy by byl Mustang v nabídce s pohonem všech kol, vždy šlo pouze o zadokolku.

Test Ford Mustang Mach 1 (2021)

Otázka visí i nad manuální převodovkou, o kterou už u nás od nového roku přišla i současná generace. Ali Jammoul na to odpověděl, že pokud do aut dostane elektrifikace ve velkém, manuální převodovky už tu s námi nebudou. Zcela vyloučena ale nebyla ani ta varianta, že by nový Mustang vznikl i jako čistý elektromobil a postavil se tak po bok SUV Mustang Mach-E.

Přečtěte si také:  Ford Mustang GT500KR je nejsilnější Mustang, který si můžete koupit. Má přes 900 koní

Jisté je, že v příštím roce rozhodně budeme překvapení, protože ačkoliv Ali Jammoul slíbil, že v nové generaci bude i motor V8, tak také nevyloučil, že by nový Mustang mohl dostat i plně elektrickou verzi.

Ve hvězdách je také zatím design, ale na internet už unikly nejen špionážní fotky zamaskovaných testovacích prototypů, ale taky jedna fotka přední části zcela odhaleného auta. Je toto tedy opravdu nový Ford Mustang?

Přední část připomíná – zejména grafikou a tvarem světlometů – právě elektrický Mustang Mach-e, ale nasávací otvor v kapotě dává vědět spalovací motor, který je potřeba chladit.