Pražská magistrála zažila atmosféru Formule 1 – foto + video

Od Tisková zpráva | 30. 9. 2016


Výměna pneumatik, natankování paliva, boj s časem o každou setinu sekundy – scénu  jako z boxů elitních závodů Formule 1 zažili přihlížející na pražské magistrále. V úterý v půl páté odpoledne se frekventovaná křižovatka u Václavského náměstí proměnila v improvizovaný pit stop. Ve chvíli, kdy na semaforu padla červená, parta mechaniků v černých kombinézách a helmách se rozběhla k bílému Porsche 911 GT3 RS, kterému bleskově přezuli pneumatiky. Celá akce trvala 41 vteřin, což je doba, než opět padla zelená.

Za celou touhle parádou stojí  multibrandovým prodejce luxusních vozů Advantage Cars ve spolupráci s audiovizuální produkční společností CinQVisuals. Samotné realizaci předcházelo několik týdnů příprav, propočtů a plánování příjezdu. Nejsnazší byl výběr místa – jedna z nejfrekventovanějších křižovatek přímo pod Národním Muzeem k tomu přímo vybízela, náročnější už bylo dát dohromady celou techniku a vše vypočítat tak, aby tým devíti mechaniků vše dokázal realizovat na první pokus, což se k nadšení všech podařilo.

S úsměvem a tváři kvituje úspěšný den i Lukáš Franěk z Advantage Cars: „Pro naše klienty stále vymýšlíme něco nového a když za mnou přišel Robert s tímhle návrhem, hned jsem věděl, že je to něco, co chci zrealizovat,“ kvituje s úsměvem. „Bleskovou výměnu pneumatik natáčelo celkem jedenáct kamer,“ upřesňuje Robert Roszbeck, producent CinQ Visuals.