Pneumatiky jsou nedílnou a skoro nejdůležitější součástí každého auta, ty nákladní nevyjímaje. Zároveň ale patří k těm nejnáchylnějším na destrukci. Pořád je to jen kus gumy, který nevydrží vše. A nakonec stačí jen souhra několika faktorů a pořádný malér je na světě. A prasklá pneumatika za jízdy je více než pořádný malér. Alespoň v případě nedávné nehody na dálnici D52.

Přečtěte si také:  Dnes je světový den obětí dopravních nehod. V ČR jich je letos už přes 400

K té došlo právě vlivem prasklé pneumatiky na nákladním autě. Jeho řidič nad soupravou okamžitě ztratil kontrolu a naboural do osobního auta, které jelo vedle něj. „Ten byl po tvrdém nárazu odmrštěn na betonová svodidla, která automobil navíc katapultovala téměř až k mostnímu pilíři. Vážně vypadající nehodu navíc zkomplikoval i kamion, který se po několika desítkách metrů převrátil na bok a na vozovku se z něj vysypal písek,“ řekl k nehodě krajský policejní tiskový mluvčí Petr Vala.

Je velké štěstí, že řidič osobního vozu nehodu přežil. Podle policie nebyla ni jeden z řidičů pod vlivem alkoholu a namístě odhadli škodu na skoro milion korun. Dálnice byla na sedm hodin zcela uzavřena. Kolony pak dosahovaly až k nájezdu na D1.  

Přidat komentář